اعمال روز ولادت امام حسین عاعمال روز ولادت امام حسین علیه السلامتاریخ روز ولادت امام حسینتاریخ روز ولادت امام حسین در سال 99تبریک ولادت امام حسین ع و روز پاسدارروز تولد امام حسین عروز میاد و تولد امام حسین چه روزی استروز میلاد امام حسین در سال 99روز میلاد امام حسین ع چه روزی استروز میلاد امام حسین علیه السلام چه روزی استروز ولادت امام حسین (ع) در تقویم سال 99 چه روزی استروز ولادت امام حسین ععکس پروفایل روز ولادت امام حسینعکس تبریک ولادت امام حسین و روز پاسدارعکس روز ولادت امام حسینعکس نوشته روز ولادت امام حسینعکس نوشته ولادت امام حسین و روز پاسدارعلت نامگذاری ولادت امام حسین به روز پاسدارولادت امام حسین ع و روز پاسدارولادت امام حسین علیه السلام و روز پاسدارولادت امام حسین و روز پاسدار عکسولادت حضرت امام حسین (ع) و روز پاسدار

روز ولادت امام حسین (ع) در تقویم سال 99 چه روزی است * عکس نوشته پروفایل عاشقانه و جدید


در این پست از سایت عکس نوشته و پروفایل روز ولادت امام حسین (ع) در تقویم سال ۹۹ چه روزی است و تاریخ دقیق روز ولادت امام حسین را برای شما عزیزان قرار دادیم . 💚

شنبه ۹ فروردین سال ۱۳۹۹ روز ولادت امام حسین (ع) و همچنین روز پاسدار می باشد .

سایت عکس نوشته روز ولادت و میلاد امام حسین (ع) و روز پاسدار را به همه ایرانیان عزیز تبریک می گوید …

روز ولادت امام حسین (ع) در تقویم سال 99 چه روزی است * عکس نوشته پروفایل عاشقانه و جدید

روز ولادت امام حسین (ع) در تقویم سال ۹۹ چه روزی است

ولادت امام حسین در سال ۹۹ مصادف است با :

تاریخ ولادت امام حسین در سال ۱۳۹۹ به شمسی : شنبه ، ۹ فروردین [ حَمَل ] ۱۳۹۹

🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶

تاریخ ولادت امام حسین در سال ۹۹ به قمری :

تاریخ قمری ولادت امام حسین در سال ۱۳۹۹ مصادف است با :

تاریخ ولادت امام حسین در سال ۱۴۴۱ قمری : السّبت ، ۳ شعبان ۱۴۴۱

🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶

تاریخ ولادت امام حسین در تقویم ۹۹ به میلادی ۲۰۲۰

تاریخ ولادت امام حسین در سال ۹۹ به میلادی مصادف است با :

تاریخ میلادی ولادت امام حسین در سال ۲۰۲۰ : ۲۰۲۰ March 28 , Saturday

🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶

ولادت امام حسین چه روزی است ؟

روز سوم ماه شعبان سال چهارم هجرت دومین فرزند برومند حضرت علی و فاطمه، که درود خدا بر ایشان باد، در خانه‏ ی وحی و ولایت، چشم به جهان گشود.

چون خبر ولادتش به پیامبر گرامی اسلام (ص ) رسید، به خانه حضرت علی (ع ) و فاطمه را فرمود تا کودکش را بیاورد. اسما او را در پارچه ای سپید (س ) آمد و اسما پیچید و خدمت رسول اکرم (ص ) برد، آن گرامی به گوش راست او اذان و به گوش چپ او اقامه گفت .

به روزهای اول یا هفتمین روز ولادت با سعادتش ، امین وحی الهی ، جبرئیل ، فرود آمد و گفت : سلام خداوند بر تو باد ای رسول خدا، این نوزاد را به نام پسر کوچک هارون (شبیر) چون علی برای تو بسان هارون که به عربی (حسین ) خوانده می شود نام بگذار. برای موسی بن عمران است ، جز آن که تو خاتم پیغمبران هستی .

و به این ترتیب نام پرعظمت “حسین ” از جانب پروردگار، برای دومین فرزند فاطمه (س ) انتخاب شد. به روز هفتم ولادتش ، فاطمه زهرا که سلام خداوند بر او باد، گوسفندی را برای کشت ، و سر آن حضرت را تراشید و هم وزن موی سر او فرزندش به عنوان عقیقه نقره صدقه داد.

مختصری درباره امام حسین (ع) :

حسین (ع)، امام، فرزند علی بن ابی طالب (ع) و فاطمه زهرا (ع)، و نوه پیامبر اکرم (ص) ، امام سوم شیعیان و شهید کربلا که قیام و شهادت وی، نقش تعیین کننده‌ای در تاریخ اسلام و شیعه، به ویژه در سده‌های نخست اسلامی داشت.

وی پنجمین معصوم و یکی از پنج تن محسوب است و در جایگاه امامت، این مقام را پس از برادر خود، یکی از پنج تن محسوب است و در جایگاه امامت، این مقام را پس از برادر بزرگوار خود، امام حسن (ع)، عهده‌دار گشت.

زندگینامه امام حسین (ع) و شهادت ایشان که در یکی از دوره‌های حساس و پر تنش سده نخست بود، با ظلم ستیزی در مقابل جائران اموی، از سویی نام آن بزرگوار را با مفهوم مقاومت و شهادت پیوند زد؛ و از سویی دیگر، آغازگر طیف وسیعی از قیام‌های پسین بود.

با رشد ستمگری امویان واقعه کربلا، در نهایت در قالب یکی از شورانگیزترین حماسه‌های تاریخ اسلام –واقعه عاشورا- بر سازنده و عینیت بخش مفهوم آزادگی گشت.

مفهومی که حتی بازتاب آن بر لایه‌ها و سطوح مختلفی از اندیشه جوامع شیعی، در قالب گونه‌های متفاوتی از بروز هنری در ادبیات، نگاره‌ها و یادمان‌های گوناگون در طی قرون روی نمود. ‏

جایگاه خانوادگی :

امام حسین (ع) نوهی پیامبر اسلام (ص) از حضرت فاطمه (ع) است. پدر وی چهارمین خلیفهی مسلمین و نخستین امام شیعی و وصی پیامبر (ص) بود.

حسین (ع) دومین فرزند امام علی (ع)، برادرانی با نامهای حسن، محمد، عباس و عمر داشت.وی آخرین کس از مجموعهی پنج نفرهی اصحاب کسا است و در روایات ثقلین، به نام او بهعنوان یکی از مصادیق ثقل دوم تصریح شده است.

روایات مختلفی مبنی بر ابراز علاقه رسول (ص) نسبت به امام حسین (ع)، بیانگر جایگاه وی نزد نبی اکرم (ص) است.

از مهمترین روایات در اینباره آن است که پیامبر (ص) در قالب دعا، دوستداری حسین (ع) و دوستداران او را از پروردگار طلبنموده، و دوستداران حسین (ع) را دوستان خدا خوانده است.

بدین ترتیب روایتی از پیامبر (ص) مبنی بر اینکه ناراحتی و گریه حسین (ع)، سبب آزار و اذیت و ناراحتی وی میگردد، قابل درک است.

در دسته ای از روایات که به حسنین (ع) اشاره دارد، امام حسین (ع) و امام حسن (ع)، سرور جوانان بهشت خوانده شده اند.

شاید بر همین اساس، احادیث و روایات متعددی پیرامون ایشان، به نوعی با بهشت و مصادیق بهشتی ارتباط یافته است . براساس برداشتهایی از متن روایات، حسین بن علی (ع) شباهت، نزدیکی و ارتباط شایان توجهی با پدر داشته است.

دل نگرانیهای همیشگی مادر برای او و برادرش نیز گاه در منابع بازتاب پیدا کرده است.

و حتی در نمود و بروزی متفاوت در روایات تفسیری، رشتهی این دلواپسیها و نگرانیها به پیش از تولد فرزند برمیگردد]؛ در میان افراد خانواده، شاید رابطه تنگاتنگ او با برادرش، امام حسن (ع)، بیشتر توجهبرانگیز است.

حتی براساس احادیثی، این دو برادر هر کدام به نیمی از پیکر پیامبر اسلام (ص) شبیه دانسته شده اند در واقع در این روایات ضمن بیان همپوشانی شخصیتی ایشان، شباهت هر دو آنها به پیامبر (ص) از نظر روحیات و شخصیت که هر کدام مکمل دیگری است، مورد توجه واقع شده است.

روز ولادت امام حسین ع,روز میلاد امام حسین علیه السلام چه روزی است,روز میلاد امام حسین ع چه روزی است,روز تولد امام حسین ع,اعمال روز ولادت امام حسین ع,اعمال روز ولادت امام حسین علیه السلام,عکس روز ولادت امام حسین,عکس پروفایل روز ولادت امام حسین,ولادت امام حسین ع و روز پاسدار,عکس نوشته روز ولادت امام حسین,ولادت امام حسین علیه السلام و روز پاسدار,ولادت امام حسین و روز پاسدار عکس,تبریک ولادت امام حسین ع و روز پاسدار,ولادت حضرت امام حسین (ع) و روز پاسدار,عکس نوشته ولادت امام حسین و روز پاسدار,عکس تبریک ولادت امام حسین و روز پاسدار,علت نامگذاری ولادت امام حسین به روز پاسدار

🔹🔶🔸🔷🔹🔶🔸🔷

منبع : سایت عکس نوشته بزرگترین سایت عکس www.axneveshteh.irl

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن