تاریخ دقیق روز پاسدار سال 99تاریخ روز پاسدارروز پاسدار ۹۸روز پاسدار ۹۹روز پاسدار تقویمروز پاسدار چند شنبه استروز پاسدار چندم استروز پاسدار چه روزی است؟ روز جانباز چه روزی است؟روز پاسدار چه روزیهروز پاسدار در تقویم ۹۹روز پاسدار در تقویم چه روزی استروز پاسدار در تقویم سال 99 چه روزی استروز پاسدار سال ۹۹روز پاسدار کی استروز پاسدار مبارکروز پاسدار مبارک پدرمروز پاسدار و جانبازروز پاسدار و جانباز چه روزی استروز پاسدار ولادت امام حسین

روز پاسدار در تقویم سال 99 چه روزی است * عکس نوشته پروفایل عاشقانه و جدید


در این پست از سایت عکس نوشته و پروفایل روز پاسدار در تقویم سال ۹۹ چه روزی است را برای شما عزیزان قرار دادیم . 💚

شنبه ۹ فروردین سال ۹۹ به عنوان روز پاسدار معرفی شده است . این روز همچنین مصادف است با روز ولادت امام حسین (ع) . تاریخ دقیق روز پاسدار در تقویم رسمی ایران و در تاریخ قمری و میلادی را در این پست از سایت عکس نوشته قرار دادیم .

روز پاسدار را به همه پاسداران از جان گذشته تبریک می گوییم …

روز پاسدار در تقویم سال 99 چه روزی است * عکس نوشته پروفایل عاشقانه و جدید

روز پاسدار در تقویم سال ۹۹ چه روزی است

تاریخ روز پاسدار در تقویم سال ۹۹ مصادف است با ولادت امام حسین (ع) یعنی شنبه ، ۹ فروردین ۱۳۹۹

تاریخ روز پاسدار در تقویم شمسی ۱۳۹۹

تاریخ روز پاسدار در سال ۹۹ مصادف است با :

شنبه ، ۹ فروردین [ حَمَل ] ۱۳۹۹

🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷

تاریخ دقیق روز پاسدار ۹۹ در تقویم قمری ۱۴۴۱

تاریخ روز پاسدار ۹۹ در تقویم قمری ۱۴۴۱ مصادف است با :

السّبت ، ۳ شعبان ۱۴۴۱

🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷

تاریخ دقیق روز پاسدار ۹۹ در تقویم میلادی ۲۰۲۰

تاریخ روز پاسدار ۹۹ در تقویم میلادی ۲۰۲۰ مصادف است با :

۲۰۲۰ March 28 , Saturday

روز پاسدار چه روزی است ؟

پاسدار در لغت به معنی نگهبان و مراقب است. پاسداران کسانی­اند که در حساس­ترین لحظه ­های تاریخ، از میان خلق برمی­خیزند و همچون دژی مستحکم، مردانه و شجاعانه در جهت رسیدن به حق و حقیقت و حفظ آن، گام برمی­دارند.

در تاریخ تمدن بشری کم بوده ­اند کسانی که برای برافراشته داشتن چراغ حق و ترویج اخلاق کریمه، همه هستی و آمال خود را بر سر هدف خویش بگذارند.

کمر بستن برای احیای حقیقت خواهی، همتی جانانه می­طلبد و تنها از مردانی چون حسین(ع) برمی آید که آزادگی و شور حقیقت ­جویی ­اش، چنان حماسه­ای آفرید که تا همیشه نامش جاودان و موجب احترام انسان­های حق ­طلب خواهد بود.

امام حسین(ع) هنگامی که تحریف­ گران حقیقت، از سنت و سیره پیامبر اکرم(ص) و آنچه خداوند در شریعت اسلامی و از زبان قرآن بنا نهاده بود، تصویری مغایر با واقعیت ارائه کردند، بر خود فرض دید تا برای احیای آن سنت فراموش شده و نهادینه کردنش در میان امت اسلام، قیام تاریخی و حماسی ­اش را آغاز کند و بدین ترتیب، از دین جد خود پاسداری کند.

می ­توان نمونه ­هایی از رادمردی پاسداران را در تاریخ انقلاب اسلامی ایران یافت؛ پاسدارانی که در دفاع از کیان و کشور خود فداکاری کردند و با روحیه شهادت ­طلبی، انسجام درونی و خلاقیت نظامی، در صحنه ­های مختلف به نبرد پرداختند و با الهام از حضرت سالار شهیدان، اباعبدالله الحسین(ع)، با بذل خون و جان خویش و جانبازی­ها و ایثارگری­ها، نگذاشتند دست سربازان شیطان، به ذره­ای از خاک میهن اسلامی برسد. روز پاسدار را به همه ارجمندان پاسدار، شادباش می­گوییم!

پاسداران مظهر آزادگی

ای پاسداران حریم عشق! مگر می­توان بی نام و یاد شما در فرهنگ لغات این سرزمین، به مفهوم آزادی و رهایی رسید؟!

آتشفشان غیرتتان، چراغ و روشنایی مرزهایی است که جز گام­های آشنایتان، بیگانه ای را به خود نخواهد دیدکه نقطه اشتراک شما با حسین، آزادگی است.

” شهادت، معبری است که از مسیر تو آغاز می­شود، با تو همراه است و به تو می­رسد. بیهوده نیست نقش پلنگ لباس تو، آن هنگام که روحی رشید را چون تو دربرمی­گیرد؛

زیرا رشادت، برازنده شهادت است و رساندن پرچم قیام حسین به انقلاب مهدی(عج)، رسالتی است که شایستگی شما بر دوشتان نهاده است.

طلوع سپیده نامتان در موسم میلاد فرزند علی(ع) چه زیباست! حسین سلطان عشق،عباس ساقی عشق،زینب شاهد عشق و سجاد راوی عشق. کاروان عشق در راه است و خود “عشق” نیمه شعبان خواهد آمد…!

تاریخ ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار

روز پاسدار امام حسین علیه السلام امام سوم شیعیان روز سوم ماه شعبان سال چهارم هجری قمری، (برابر با جمعه ۳۱ فروردین ماه ۱۳۹۷) در شهر مدینه منوره دیده به جهان گشود.

پاسدار، حسین ­واژه زمانه است و شرح دوباره پروانه؛ پروانه بی­ ادعایی که با طواف گرد شمع آزادگی، حریم و حرمت وطن را پاس می­دارد.

شما، هم شاگردی­های مکتب علی­ اکبر و قاسمید که در کتاب پارسی وطن، هم­خانواده با لغات جانبازی و شهادتید.

درخت وجودتان هماره سرفراز باد، ای سبزپوشان بهار ایمان! ” روزتان، یادآور پرچم فتحی­ست که با پیراهن خونین حسین در کربلا برافراشته شد و امروز به شما رسید تا همیشه اولین داوطلب برای فرشته شدن و پریدن باشید.

پاسدار، یعنی آن که در ناگهانی از حادثه، همواره لبیک­گوی فرمان «حی علی خیر­العمل» است؛ زیرا در مسیر عشق، تنها عمل است که ایمان را گواهی می­دهد.

” گفتن از شما، گفتن از عروج و خدا و پرواز است؛ آن هنگام که در آغوش خطر، برای خفتن چشم های امن دیگران، تن به آتش می­دهید.

روز ولادت باسعادت بزرگ پاسدار قرآن کریم و اسلام عزیز است، پاسداری که هر چه داشت در راه هدف اهدا کرد و اسلام عزیز را از پرتگاه انحراف رژیم طاغوت بنی­امیه نجات داد…

اگر فداکاری پاسداران عظیم ­الشأن اسلام و شهادت جوانمردانه پاسداران و اصحاب فداکار او نبود اسلام در خفقان رژیم بنی­امیه و رژیم ظالمانه آن وارونه می­شد و زحمات نبی اکرم(ص) و اصحاب فداکارش به هدر می­رفت».

🔹🔶🔸🔷🔹🔶🔸🔷

منبع : سایت عکس نوشته بزرگترین سایت عکس www.axneveshteh.irl

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن