تاریخ چهارشنبه سوریتاریخ چهارشنبه سوری 1399تاریخ چهارشنبه سوری 9تاریخ چهارشنبه سوری ۹۹تاریخ چهارشنبه سوری 99 چه روزی استتاریخ چهارشنبه سوری امسالتاریخ چهارشنبه سوری به میلادیتاریخ چهارشنبه سوری سال 1399تاریخ چهارشنبه سوری سال 99تاریخ دقیق روز چهارشنبه سوری در تقویم سال 99چهارشنبه سوری 99 چند شنبه استچهارشنبه سوری سال 99 چه روزی است - تاریخ چهارشنبه سوری 99چهارشنبه سوری کی میشه

چهارشنبه سوری سال 99 چه روزی است


در این پست از سایت عکس نوشته و پروفایل چهارشنبه سوری سال ۹۹ چه روزی است – تاریخ چهارشنبه سوری ۹۹ را برای شما عزیزان قرار دادیم . 💚

چهارشنبه آخر هر سال را چهارشنبه سوری می گویند . در روز چهارشنبه سوری مراسم روشن کردن آتش و پریدن از روی آتش بین ایرانیان انجام می گیرد . همچنین برخی افراد با خریدن ترقه و منفجر کردن آن در روز چهارشنبه سوری این روز را جشن می گیرند . ولی امسال احتمال می رود به دلیل بیماری کروناه مراسم چهارشنبه سوری اصلا انجام نشود .

سایت عکس نوشته فرا رسیدن روز چهارشنبه سوری را به همه ایرانیان عزیز تبریک می گوید .

چهارشنبه سوری سال 99 چه روزی است

چهارشنبه سوری سال ۹۹ چه روزی است – تاریخ چهارشنبه سوری ۹۹

چهارشنبه سوری سال 99 چه روزی است

مراسم چهارشنبه سوری در ایران :

چهارشنبه سوری ، یکی از آداب و مراسم باستانی ایرانیان کهن که تاکنون نیز از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده ، مراسم چهارشنبه سوری است.

این جشن در فرهنگ ایرانیان به عنوان مقدمه عید نوروز است که همواره در طول تاریخ قبل از فرا رسیدن سال نو برپا می شود.

برگزاری مراسم چهارشنبه سوری به این صورت است که در آخرین روزهای سال و در زمانی که مردم به فکر تدارک برنامه های عید نوروز هستند شهروندان ایرانی به ویژه جوانان از دم دمه های غروب آخرین چهارشنبه سال در کوچه ها و خیابان ها آتش روشن می کنند و با گفتن شعر معروف و مخصوص چهارشنبه سوری از روی آتش می پرند .

در ایران باستان در شب چهاشنبه سوری ، مراسم به خصوصی را انجام می دادند که یکی از آن مراسم بوته افروزی بوده است.

تاریخ چهارشنبه سوری سال ۹۹

تاریخ چهارشنبه سوری سال ۹۹، سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ می باشد.

🔹🔶🔸🔷🔹🔶🔸🔷

منبع : سایت عکس نوشته بزرگترین سایت عکس www.axneveshteh.irl

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن